Kalaw – górskie miasteczko w samym sercu Birmy

22 czerwiec 2016.

214
com_content.article
(5 razy zagłosowano, średnia ocena 4.40 na 5)
Kalaw – górskie miasteczko w samym sercu Birmy4.40 out of 50 based on 5 voters.


Będąc w Birmie można nie tylko zwiedzać zabytki, ale także poznawać miejsca wspaniałe widokowo. Warto wybrać się na jedno- lub kilkudniowy trekking, a najlepszą bazą wypadową do realizacji takiego pomysłu jest Kalaw.

Birma | Miejscowy targ, Kalaw
Birma | Miejscowy targ, Kalaw (by dany13 )

Położenie

Kalaw znajduje się w Regionie Shan na wysokości 1320 m n.p.m. Panuje tu przyjemny chłodny klimat.

Kalaw otoczony jest malowniczymi wzgórzami i to właśnie one są główną atrakcją tego miejsca, gdyż miasteczko samo w sobie nie jest zbyt ciekawe. Trzeba szczerze przyznać, że jego świetność przeminęła wraz z czasami kolonialnymi, ale mimo to ma ono swój urok. Tutejsze życie toczy się wokół lokalnego targu, na którym można kupić wszystko, co tylko niezbędne do codziennego życia. Na targu jest też kilka stoisk z pamiątkami.

Idealne miejsce na trekking

W Kalaw mieści się sporo agencji, które pomogą nam zorganizować trekking. Wybór celu wyprawy zależy od tego, ile mamy czasu na chodzenie po górach.

Decydując się na kilkudniowy trekking należy być świadomym, że warunki po drodze mogą być trudne.

Jedną z najczęściej wybieranych przez turystów tras jest trzydniowy trekking nad Jezioro Inle. Droga ta jest szczególnie lubiana dlatego, że prawie cały czas idzie się w dół lub na równi. Nie wymaga więc dużej kondycji i specjalnych przygotowań.

Największą atrakcją wypraw trekkingowych jest możliwość przebywania w wioskach lokalnych plemion: PaO, Palaung oraz długoszyich kobiet.

Niektórzy decydują się na trekking na własną rękę. Opcja ta jest możliwa do realizacji, ale powinny wybierać ją osoby, które mają doświadczenie w chodzeniu po górach, orientację w terenie i potrafią poradzić sobie w różnych niespodziewanych sytuacjach.

Birma | Mieszkanka Kalaw
Birma | Mieszkanka Kalaw (by dayapragm )

Atrakcje Kalaw

Ci, którzy nie mają ochoty na spacery po górach mogą poświęcić swój czas na zwiedzenie kilku ciekawych miejsc w samym Kalaw. Warto tu wymienić przede wszystkim: świątynię Thein Taung Paya, Aung Chang Tha Zedi i Dhamma Yon, z której rozpościera się wspaniały widok na miasteczko oraz Nee Paya z lakowym posągiem Buddy.

W pobliżu miasta (ok. 30 minut spacerem) znajduje się 300-letnia świątynia Shwe Oo Min Paya i jaskinia. Co ciekawe, w Kalaw można także udać się do kościoła katolickiego Christ the King.

Kalaw jest także doskonałym miejscem wytchnienia od upałów panujących w pozostałej części kraju.

Birma | Kolorowy ogród, Kalaw
Birma | Kolorowy ogród, Kalaw (by gusjer )

Brak powiązanych artykułów