System Odyseusz a podróż do Birmy

16 grudzień 2015.

275
com_content.article
(9 razy zagłosowano, średnia ocena 4.11 na 5)
System Odyseusz a podróż do Birmy4.11 out of 50 based on 9 voters.


Polscy turyści od pewnego czasu mogą zgłaszać swoje podróże rejestrując się w rządowym systemie Odyseusz. Co to jest system Odyseusz, kto może z niego skorzystać oraz czy warto się rejestrować? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedz poniżej.

Birma | W systemie Odyseusz można zgłosić m.in.. Podróż do Birmy
Birma | W systemie Odyseusz można zgłosić m.in. podróż do Birmy (by dany13 )

O programie

System Odyseusz został uruchomiony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w celu poprawy bezpieczeństwa Polaków przebywających poza granicami kraju. Daje on możliwość szybkiego kontaktu z obywatelami Polski w razie jakiegokolwiek zagrożenia, wynikającego m.in. z wystąpienia klęsk żywiołowych, kataklizmów czy też zamachów terrorystycznych. We wszystkich tych nadzwyczajnych sytuacjach polscy konsulowie i dyplomaci mają możliwość szybkiej interwencji, poprzez udzielenie informacji i zaopiekowania się polskimi turystami.

Jak się zarejestrować?

Rejestracji można dokonać na stronie www.odyseusz.msz.gov.pl. Jest ona całkowicie bezpłatna i zajmuje dosłownie kilka minut. Do wyboru są dwie możliwości rejestracji – założenie profilu, lub jednorazowe zgłoszenie podróży. Pierwsza opcja jest zalecane zwłaszcza wszystkim tym osobom, które podróżują dużo, np. w celach służbowych.

Dzięki dostępności do systemu również w wersji mobilnej, podróż można zgłosić również korzystając z telefonu komórkowego.

Kto powinien się zarejestrować?

Rejestracji może i powinien dokonać każdy podróżujący za granicę turysta. Nie ma znaczenia to czy jest to podróż na drugi koniec świata czy do kraju sąsiedniego, gdyż wszędzie możemy się spotkać z sytuacją, w której niezbędna będzie pomoc placówki dyplomatyczno-konsularnej.

Podróż do Birmy

Birma to piękny i przyjazny turystom kraj. Niestety jest on również zagrożony występowaniem silnych trzęsień ziemi, co niesie spore zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców tego kraju oraz wszystkich przebywających tam turystów. Przed wylotem na wycieczkę do Birmy warto więc zarejestrować się w systemie Odyseusz, aby w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia, otrzymać informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa czy ewentualnej ewakuacji.

Birma | Rejestracji w systemie można dokonać na dwa sposoby, wybierając opcję
Birma | Rejestracji w systemie można dokonać na dwa sposoby, wybierając opcję "załóż konto" lub "zgłoś podróż" (by rodeime )